Mite’lara karşı nasıl önlem alınır?
Mite alerjisi veya mite alerjisi gelişme riski olan bebek, çocuk ve yetişkinlerde mitelara karşı önlem almak çok önemlidir.  Bu durumlarda, mite’lara karşı alınan önlemler, rutin ev temizliklerinin parçası haline getirilmelidir. Bu önlemleri şöyle sıralayabiliriz:
·     Evinizi her gün iyice havalandırın.
·     Toz tutan eşyaları azaltın, mümkünse tamamen kaldırın. Toz tutan kitaplar için kapaklı kütüphane kullanın.
·     Mobilyalarda, kumaş yerine deri veya suni deri kaplama tercih edin.
·     Yatak, yorgan ve yastıklarınızda pamuklu, yünlü, kuştüyü ürünler kullanmayın. Tercihiniz sentetik ürünler olsun.
·     Çarşaf, yastık kılıfı ve nevresimlerinizi haftada bir değiştirin. Bu ürünleri 60 derece veya daha sıcak suyla yıkayın, mutlaka ütüleyin.
·     Perdelerinizi, kilimlerinizi, giysilerinizi iki haftada bir, 60 derece veya üzerindeki bir sıcaklıkta yıkayın.
·     Halılarınızı güçlü bir elektrik süpürgesiyle en az haftada bir kez temizleyin. Ev içi nemi kontrol altına alın, evinizde buhar makineleri ve nemlendirici kullanmayın. Evde, soba üstüne su veya peteklerin üstüne ıslak bez koymayın çünkü mite’lar  %55’in üstündeki nemli ortamlarda yaşar.
·     Çocuğunuzda mite alerjisi varsa, evde temizlik yapılırken çocuğunuz temizlenen odada kalmasın veya maske taksın.
·     Çocuğunuzun tüylü veya kumaş oyuncakları varsa kaldırın. Kaldıramıyorsanız, haftada bir kez 60 derecede yıkayın veya haftada bir kez 24 saat boyunca buzdolabının buzluğunda bekletin, çıkarttığınızda suyla yıkayın.
Bu standart önlemlere rağmen evleri tamamen mite’lardan arındırmak mümkün değildir.
·      Yeni geliştirilen, nanokapsül teknolojisi ile üretilen su bazlı sprey, mite’ları öldürür, dışkılarının havaya karışmasını engeller ve 3 ay boyunca etkilidir. Bu nedenle yatak, koltuk, halı ve perdelerinizi 3 ayda bir bu ürünle temizleyerek mite’lara karşı önlem alabilirsiniz.

İçindekiler

Randevu ve Bilgi İçin Sizi Arayalım