Çocuklarda Sanohaler Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

1. Sanohaler cihazı kullanılmadan önce doz göstergesi kontrol edilir.

2. Cihazın kapağını açınız.

3. Doz hazırlama butonuna klik sesi duyulana kadar basılır.

4. Cihaz yatay bir şekilde tutulur.

5. Dik pozisyon oturunuz veya ayağa kalkınız. Başınız dik pozisyonda tutun ve hafifçe başınızı arkaya alınız, cihazı yatay pozisyonda tutunuz. 6. Cihazdan uzak bir şekilde akciğerler boşalıncaya kadar nefes dışarıya verilir.

7. Cihazın ağzını dişlerinizin arasına yerleştiriniz ve dudaklarınızla cihazı sıkıca kavrayın.

8. Alabildiğiniz kadar DERİN ve HIZLI nefes alınız.

9. Nefesinizi 10 saniye tutunuz. Nefesinizi tutarken cihazı ağzınızdan uzaklaştırıp ağzınızı kapatınız. 10 saniye nefesinizi tutup sonrasına nefesinizi burnunuzdan verebilirsiniz.

– Cihaz içindeki ilacı daha iyi çekebilmek için doz yüklemeden 1 kez daha DERİN ve HIZLI nefes alınıp 10 saniye nefes tutulabilir.

10. İkinci bir doz uygulanacaksa 1 dakika bekledikten sonra aynı işlemleri madde 1’den başlayarak tekrarlayınız. Cihazın kapağını kapatınız. Doz göstergesinin bir geriye gittiğini görün. Cihazın kapağı kapatılınca doz hazırlama butonu yüklemeye hazır hale gelir. Doz hazırlama butonu cihazın kapağı kapalıyken kilitlidir.

11. Uygulama sonrası ağız içinde pamukçuk oluşmaması ve öksürük oluşmaması için bol su ile ağız ve boğazınızı gargara ediniz. SUYU YUTMAYINIZ. Suyla gargara yerine dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Hangi Noktalara Dikkat Etmeliyiz?

– Sanohaler tipi ilaçlar 6 yaşından büyük ve bu ilacı yapabilen kişilere tavsiye edilir. Yeterince kuvvetli ve derin çekemeyenlere tavsiye edilmez. Kuvvetli çekemeyenlere inhaler tedavi tavsiye edilir. İlacı doğru teknikle uyguladığınızın doktorunuzca görülmesinde fayda vardır.

– Cihazın içine üflemeyiniz.

– Kesinlikle buzdolabında saklamayınız. Oda ısısında saklayabilirsiniz

– Son kullanma tarihine kadar kullanabilirsiniz. İlacınız bozulmaz. Son kullanma tarihi geçmişse kullanmayınız.

– Tedavinizi doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanınız.

– Ağızlığın temizliği için haftada bir kuru bir bezle ağızlığın dışını temizleyebilirsiniz. Su veya başka sıvı ile silmeyiniz.

– Beklenmeyen bir etki gördüğünüzde doktorunuza başvurunuz.

Randevu ve Bilgi İçin Sizi Arayalım